Úvaha

23. dubna 2012 v 7:14 |  Jiné
Upřímně? Jestli se tady staví jene jeden člověk tak budu nejspíš slavit ako prase,DDD
Nicméně, tady je taková "úvaha" na jeden citát. A vůbec by mi nevadilo kdyby to někdo třeba okomentoval.
Takže tady je..
"Odsuzuji-li chyby svých přátel, to ještě neznamená, že bych je měl přestat mít rád."
Jack London
Na tomhle něco bude. Je pravda, že každý z nás, a to bez výjimky má chyby, ale to neznamená, že jsme špatní lidé. Najít chybu na člověku není tak těžké, moje chyba je, že jsem docela sobec, přiznám to. I když to skrývám a myslím, že mi to jde dobře, tak jsem. Opravdové umění je na člověku nacházet to pozitivní a to špatné ignorovat. Život by bez přátel a lásky neměl žádnou cenu. Chodit po světě jako prázdná nádoba, to není život. Život by si měl každý z nás užít, ale je tak krátký, že než se naučíme vážit času, zjistíme, že je nám 70, sedíme v houpacím křesla zabalený v dece a celý den trávíme koukáním na zprávy. Ne, život se musí užívat na plno, takže neberte ohledy kolik vám je a prostě dělejte věci, které máte rádi s lidmi, které máte rádi. Je pravda, že někdy je těžké vyznat se v ostatních, někdy i sám v sobě, ale co, ty dny tu jsou a budou i v budoucnu. Přátele mám rád, bez nich bych se asi neobešel, ale je ještě jedna osoba bližší mému srdci a je o hodně víc než jen kamarádka. Ale občas mě na nich štve, že když jim chci pomoct, tak si nechtějí nechat pomoct. Víte, celý večer koukat na ztrápený obličej není krásný pohled, věřte mi, a když se člověk zeptá proč, tak jediné, čeho se mu dostane je odmítnutí? To je trochu nefér.
Na druhou stranu, když já potřebuji pomoct, jsou vždycky tu, za to jsem opravdu rád, že si mám s kým povídat, s někým, kdo mě chápe. Na druhou stranu ti, kteří sedí celé dny u počítače a nevěnují se nikomu, jen obrazovce svého notebooku, se nemají divit, že jsou na všechno sami. Chtělo by to, aby si tito lidé uvědomili, že každý život je dar a je už jen na nás, jak ho využít. Věty "Já jsem tak hnusná." nebo "Já nic neumím." nebo "Všechno je tak na nic." řekl každý z nás alespoň jednou. Přiznejte, že to není pravda. Přestaňte si pořád jen stěžovat, život je krásný, hledat chyby umí každý, odprostěte se od "každý" buďte rádi za to, že můžete být právě tady, že můžete dýchat čerstvý vzduch, že se můžete podělit s přáteli o pití a za krásy okolo nás, kterých se příští generace už nemusí dožít a uvidí je jen na fotkách. A jestli už jste takoví a hledáte chyby úplně na všem, tak vám něco řeknu, začněte sami u sebe, protože život je tak krásný, jaký si ho uděláme, a to záleží už jen na nás.
A závěr? Vím, že toto není úvaha, jediná věc, které jsem se "nauvážil" je, že život je krátký, takže je na nás, abychom si vybrali lidi, které chceme mít okolo sebe, oženit se s nimi a s nimi také zestárnout. A ať už mají svých chyb sebevíc, když mají laskavé srdce a záleží jim na vás, tak jsou to ty nejlepší lidi, které jste mohli potkat. Život se dá naplnit čímkoli, takže zvažte, koho k sobě pustíte.
Jak tu pročítám stránky na internetu, pan London uměl žít. Byl námořník, zlatokop, člen pobřežní hlídky a dokonce i pirátský lovec ústřic. Už od dětství měl dobrodružný život. Když začal psát, neměl sice úspěch, jeho díla se moc neprodávala, ale později tomu bylo jinak. A myslím, že věta "Odsuzuji-li chyby svých přátel, to ještě neznamená, že bych je měl přestat mít rád." Vystihuje jeho život přesně.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 KT Wild* KT Wild* | Web | 27. dubna 2012 v 18:31 | Reagovat

Odsouhlas mi prosím komentář. ,P*

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama